Military Helicopters
| Jigsaw Puzzles | History of Aviation |
|---|---|
| Product code | 6000-0088 |
| Product Type | 1000 pcs |
| Box size | 14 x 10 x 2.37 in |
| Puzzle size | 26.5 x 19.25 in |
In stock
USD$21.99
Product Description
Eurographics Military Helicopters 1000-Piece Puzzle
- Box size: 10" x 14" x 2.37". Finished Puzzle Size: 19.25" x 26.5".
- Featuring over 25 of the most popular military helicopters of history, including the Eurocopter Tiger, the Comanche and the Chinook, this jigsaw puzzle is sure to please any aeronautic enthusiast!
- Strong high-quality puzzle pieces.
- Made from recycled board and printed with vegetable based ink.
UPC code: 628136600880
Specifications
| Jigsaw Puzzles | History of Aviation, All Jigsaw Puzzles, Military |
|---|---|
| Orientation | Horizontal |
| Box size | 10 x 14 x 2.37 in (25.4 x 35.6 x 6 cm) |
| Assembled puzzle size | 19.25 x 26.6 in (48.9 x 67.6 cm) |
Recommendations
© 2026 Eurographics Inc.