Sunset at Baker Beach
| Artists | Davison, Dominic |
|---|---|
| Jigsaw Puzzles | Artist Series |
| Product code | 6000-0697 |
| Product Type | 1000 pcs |
| Box size | 10 x 14 x 2.37 in |
| Puzzle size | 26.59 x 19.25 in |
In stock
USD$21.99
Product Description
Eurographics Sunset at Baker Beach 1000-Piece Puzzle
Artist Dominic Davison helps us to relax and enjoy Bakers Beach and the beautiful view of the Golden Gate Bridge from the pacific coastline just northwest of San Francisco.
- Art by Dominic Davison
- Strong high-quality puzzle pieces.
- Made from recycled board and printed with vegetable based ink.
UPC code: 628136606974
3D Controls:
Move
![]()
Rotate
![]()
Zoom
![]()
Specifications
| Artists | Davison, Dominic |
|---|---|
| Jigsaw Puzzles | Artist Series, All Jigsaw Puzzles, Vibrant Scenery Collection, Dominic Davison Art, Art by Dominic Davison |
| Orientation | Horizontal |
| Box size | 10 x 14 x 2.37 in (25.4 x 35.6 x 6 cm) |
| Assembled puzzle size | 19.25 x 26.6 in (48.9 x 67.6 cm) |
Recommendations
© 2026 Eurographics Inc.