Quilting Craft Room
| Jigsaw Puzzles | Favorite Pastimes |
|---|---|
| Product code | 6000-5348 |
| Product Type | 1000 pcs |
| Box size | 14 x 10 x 2.37 in |
| Puzzle size | 26.59 x 19.25 in |
In stock
USD$21.99
Product Description
Eurographics Quilting Craft Room 1000-Piece Puzzle
Vibrant colors come to life in this picturesque setting, makes for a bright and colorful puzzle!
- Strong high-quality puzzle pieces.
- Made from recycled board and printed with vegetable based ink.
UPC code: 628136653480
3D Controls:
Move
![]()
Rotate
![]()
Zoom
![]()
Specifications
| Jigsaw Puzzles | Favorite Pastimes, All Jigsaw Puzzles |
|---|---|
| Orientation | Horizontal |
| Box size | 10 x 14 x 2.37 in (25.4 x 35.6 x 6 cm) |
| Assembled puzzle size | 19.25 x 26.6 in (48.9 x 67.6 cm) |
Recommendations
© 2026 Eurographics Inc.