Bead Collection
| Jigsaw Puzzles | Artist Series |
|---|---|
| Product code | 6000-5528 |
| Product Type | 1000 pcs |
| Box size | 14 x 10 x 2.37 in |
| Puzzle size | 26.5 x 19.25 in |
In stock
USD$21.99
Product Description
Eurographics Bead Collection 1000-Piece Puzzle
An endless combination of beads to create a customized and unique jewel keepsake.
- Strong high-quality puzzle pieces.
- Made from recycled blue board paper and printed with vegetable based ink.
UPC code: 628136655286
3D Controls:
Move
![]()
Rotate
![]()
Zoom
![]()
Specifications
| Jigsaw Puzzles | Artist Series, All Jigsaw Puzzles, Valentine's Day |
|---|---|
| Orientation | Horizontal |
| Box size | 10 x 14 x 2.37 in (25.4 x 35.6 x 6 cm) |
| Assembled puzzle size | 19.25 x 26.6 in (48.9 x 67.6 cm) |
Recommendations
© 2026 Eurographics Inc.