Emojipuzzle What's your Mood?
| Jigsaw Puzzles | Family Oversize Puzzles |
|---|---|
| Product code | 8300-0816 |
| Product Type | 300 pcs |
| Box size | 8 x 8 x 2.37 in |
| Puzzle size | 26.63 x 19.25 in |
In stock
USD$17.99
Product Description
Eurographics Emojipuzzle What's your Mood? 300-Piece XL Puzzle
- This colorful puzzle measures 19.25 x 26.5 in (48.89 x 67.56 cm) completed.
- Box size: 8 x 8 x 2.37 in (20.32 x 20.32 x 6 cm).
Oversize pieces- A family puzzle that will provide fun for everyone as they discuss the various emotions on display with Emojis.
- Strong high-quality puzzle pieces.
- Made from recycled board and printed with vegetable based ink.
UPC code: 628136308168
Specifications
| Jigsaw Puzzles | EmojiPuzzles, Family Oversize Puzzles, All Jigsaw Puzzles, Variety 300 Pieces |
|---|---|
| Orientation | Horizontal |
| Box size | 8 x 8 x 2.37 in (20.32 x 20.32 x 6 cm) |
| Assembled puzzle size | 19.25 x 26.63 in (48.89 x 67.63 cm) |
Recommendations
© 2026 Eurographics Inc.