Giraffe Mother's Kiss
| Jigsaw Puzzles | Family Oversize Puzzles |
|---|---|
| Product code | 8500-0301 |
| Product Type | 500 pcs |
| Box size | 8 x 8 x 2.37 in |
| Puzzle size | 19.25 x 26.5 in |
In stock
USD$17.99
Product Description
Eurographics Giraffe Mother's Kiss 500-Piece Large Puzzle
No one can resist the sight of the giraffe mother planting a smooch on the head of her baby.
Oversize pieces
- Strong high-quality puzzle pieces.
- Made from recycled board and printed with vegetable based ink.
UPC code: 628136063012
Specifications
| Colors | Beige, Brown |
|---|---|
| Jigsaw Puzzles | Family Oversize Puzzles, Animal Life Photography, All Jigsaw Puzzles, Variety 500 Pieces, Animals |
| Orientation | Vertical |
| Box size | 8 x 8 x 2.37 in (20.32 x 20.32 x 6 cm) |
| Assembled puzzle size | 19.25 x 26.63 in (48.89 x 67.63 cm) |
Recommendations
© 2026 Eurographics Inc.